Πρεφαδόρος
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

θεατες στο τραπεζι

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

θεατες στο τραπεζι Empty θεατες στο τραπεζι

Δημοσίευση από makis Τρι Μάης 10, 2011 11:35 pm

μια πολυ καλη ιδεα ειναι να υπαρχουν θεατες στο τραπεζι παιχτες δηλαδη που δεν συμμετεχουν στο παιχνιδι αλλα θα μπορουν να συμμετεχουν στην συζητηση και να παρακολουθουν το παιχνιδι των αλλων
νομιζω οτι ο αγαπητος μας admin Πανος θα επιληφθει επι του θεματος καποια στιγμη Very Happy

makis
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2011
Ηλικία : 52
Τόπος : Κομοτηνή

http://www.prefadoros.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

θεατες στο τραπεζι Empty Απ: θεατες στο τραπεζι

Δημοσίευση από dimitris Τετ Μάης 11, 2011 1:08 am

Εδώ...διαφωνώ.
Η πρέφα αποτελεί μια .....φιλική-ψυχολογική ένωση των παικτών...για τον λόγο αυτό και τα καλαμπούρια είναι απαραίτητα. Φαντάζομαι οτι με τον καιρό θα μπαινουν και άγνωστοι...και με την "θεαση" παραβιάζεται το privacy του ταρπεζιού....3 ειναι αρκετοί.
Εγω και σε καφενειο να παιζω δεν θέλω θεατές και εξέδρα.... No

dimitris
members
members

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

θεατες στο τραπεζι Empty Απ: θεατες στο τραπεζι

Δημοσίευση από makis Τετ Μάης 11, 2011 1:15 am

οποιος παιχτης του τραπεζιου δεν θα θελει θεατες μπορει ισως να υπαρχει μια επιλογη να τον διωχνει τον θεατη

makis
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2011
Ηλικία : 52
Τόπος : Κομοτηνή

http://www.prefadoros.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

θεατες στο τραπεζι Empty Και ναι και όχι…

Δημοσίευση από panos Τετ Μάης 11, 2011 10:06 am

Είναι παράξενο, αλλά συμφωνώ και με τους δυο σας. Από την αρχή βασανίζομαι με το θέμα των θεατών. Πριν δυο χρόνια που πρωτοασχολήθηκα με το πρόγραμμα, δύο πράγματα με ανάγκασαν να το παρατήσω: Το πρώτο ήταν ο «τεμπέλης». Το άλλο οι θεατές. Αυτή τη φορά δεν με πήρε από κάτω. Ξεκίνησα βγάζοντας τους θεατές έξω από το οπτικό μου πεδίο, μόνο κάπου στον ορίζοντα υπήρχαν και οι θεατές, ώστε αν παραστεί ανάγκη να μην χρειαστεί να κάνω άνω κάτω το πρόγραμμα για να επιτρέψω και θεατές στο παιχνίδι.

Σκοπεύω να υλοποιήσω τους θεατές σύντομα. Το αν θα τους βάλω τελικά στο παιχνίδι και πώς είναι άλλο θέμα. Για να έχουμε και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο, απαραίτητη προϋπόθεση θα είναι η πρόσκληση των θεατών στο τραπέζι. Δεν γίνεται η πρόσκληση να είναι απαραίτητη για τους παίκτες και όχι για τους θεατές, είναι σόλικο. Αυτό σημαίνει ότι στο τραπέζι δεν έρχεται ως θεατής όποιος του καπνίσει, αλλά θα πρέπει οπωσδήποτε να λάβει πρόσκληση από κάποιον από τους παίκτες του τραπεζιού. Το αν θα μπορούν και οι θεατές να προσκαλούν άλλους θεατές στο τραπέζι είναι προς συζήτηση. Γνώμη μου είναι μάλλον όχι, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Ένα άλλο πρόβλημα είναι το θέμα του traffic (bandwidth). Όσο περισσότερα άτομα παρακολουθούν, τόσο περισσότερες κλήσεις και απαντήσεις από τον server, πράγμα που δεν είναι καθόλου καλό. Βεβαίως, μπορούν οι θεατές να κάνουν κλήσεις κάθε π.χ. 3 δετερόλεπτα αντί για 2 που ισχύει για τους παίκτες, αλλά όλα αυτά θέλουν μελέτη και προσοχή. Ίδωμεν!
panos
panos
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 09/05/2011
Ηλικία : 62
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://www.prefadoros.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης